Żarówka w roli głównej - brytyjska marka Tala. 0

Tala to marka zrodzona z potrzeby, która wyznacza nowy kierunek i wywraca do góry nogami hierarchię wartości, jakimi kierują się marki. 

Założona przez Joshua Warda, Maxwella Wooda i Williama Symingtona marka powstała w odpowiedzi na lukę w branży oświetleniowej jaką są zrównoważone i dobrze zaprojektowane lampy. Nadrzędną filozofią marki i jej twórców było zaprojektowanie produktu, który zużywałby małą ilość energii, powstawał z trwałych, naturalnych materiałów, a przy tym wyglądał świetnie - tak, by branża wystroju wnętrz nie widziała w nim produktu drugiej kategorii. 

Swoją filozofię marka wprowadza w życie na wiele sposobów. Wspólnie z partnerami zajmującymi się zalesianiem posadzili do tej pory ponad 40 000 drzew na całym świecie, ich londyńska siedziba główna i strona internetowa są w 100% zasilane energią odnawialną, 50% opakowań nie zawiera plastiku, a  do końca 2021 roku wskaźnik ten ma osiągnąć...100%! Ponadto chcą wypromować"prawa do naprawy" we wszystkich oprawach oświetleniowych Tala oraz ograniczyć o 10% transport lotniczy do 2022 roku. 

Oferta marki składa się z żarówek, które możemy łączyć z różnymi podstawami i zawieszeniami - tworząc lampy stołowe czy wiszące. Tala proponuje też gotowe rozwiązania w kategorii grupowych lamp wiszących czy lamp stworzonych we współpracy z Davidem Weeks'em.

 

Najbardziej rozpoznawalnym produktem marki Tala jest żarówka Voronoi II. Żarówka jest ręcznie dmuchana bez użycia formy, dzięki czemu każda ma niepowtarzalny kształt. 

 

 

 

Lampa wisząca VORONOI II w wersji z mosiężną zawieszką

 

Żarówkę możemy połączyć z zawieszką metalową - mosiężną lub grafitową, a także z drewnianą wykonaną z dębu lub orzecha włoskiego. 

 

 

Żarówka VORONOI II z drewnianą zawieszka w lampie PENDANT NINE

 

Bardzo popularnym produktem jest także żarówka w matowo-ceramicznym kolorze - SPHERE IV. Dostępna w czterech rozmiarach, z czego numer IV to największa żarówka z kolekcji. Dzięki przytłumionemu światłu sprawdzi się jako lampa do postawienia obok łóżka czy jako delikatny punkt świetlny tworzący atmosferę. Posiada także system Dim to Warm, który sprawia, że wraz z regulacją natężenia światła regulowana jest także jego barwa.

 

 

Żarówka SPHERE IV z podstawą KNUCKLE w wariancie z orzecha

 

Kolejnym interesującym produktem Tala jest seria projektu Davida Weeks'a. Do tej pory wypuszczona została seria Reflection złożona z czterech lamp stołowych, a premiera kolejnych 2 serii ma nastąpić w trakcie 2021 roku. My nie możemy się doczekać!

 

 

Lampa NOMA z kolekcji Reflection, proj. David Weeks

Komentarze do wpisu (0)

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl