„Benjamin Moore” – Początki

Historia Marki rozpoczęła się w roku 1855, wraz z narodzinami jej założyciela. Benjamin Moore urodził się w Irlandii, a w wieku lat 17 wyemigrował do Stanów Zjednoczonych. Niedługo po przybyciu otrzymał pracę jako sprzedawca farb i w ten sposób związał się na stałe z branżą. Wkrótce osiadł na Brooklynie, gdzie wraz z bratem założył swoją pierwszą fabrykę farby „Benjamin Moore”. Rozpoczął od skromnej oferty, w której znajdował się jeden produkt – biała farba wapienna.

Nie poddając się niepowodzeniom, takim jak pożar fabryki rok po jej otwarciu, bracia Moore rozszerzali ofertę produktów. Od początku działalności starali się tworzyć produkty innowacyjne, różniące się właściwościami od tych, które dostępne były do tej pory. Pomysłowość Benjamina i Roberta Moore uwieńczył sukces, ponieważ już na przełomie wieków zdobyli pozycję lidera na rynku amerykańskim.

Benjamin Moore wykazał się dojrzałością jako przedsiębiorca, tworząc od podstaw filozofię marki, opierającą się na trzech I jak „Inteligence”, „Industry” i „Integrity” czyli inteligencja, przemysł i uczciwość. Pozostawiając spójną koncepcję biznesu, B. Moore wyznaczył sposób funkcjonowania firmy, na przyszłe lata.

Benjamin Moore